Biography

Biography

Jemné tóny klavíra, spev a príjemné barové zátišie. Presne tieto tri veci ma charakterizujú. Spolu s mojim klaviristom Marekom Masarikom sa vnášame do príjemnej atmosféry hudby, ktorá nesmie chýbať pri večerných posedeniach pri pohári vínka a dobrej večeri. Táto idea ma napĺňa pocitom šťastia a dobrej energie, ktorou vás môžem práve pomocou spevu obdariť.
Volám sa Barbora Hazuchová, narodila som sa 11.10.1997 a pochádzam z Liptovského Mikuláša. Už od malička mi bola hudba vždy blízka. Práve preto som sa rozhodla ju ďalej rozvíjať a vďaka mojim rodičom som začala navštevovať hodiny spevu v ZUŠ v L. Mikuláši. Koledy, ľudovky a iné klasické piesne, ktoré sa spievali na hodinách ma bavili, ale až do času, kedy som sa začala zaujímať o populárne piesne, rôzne moderné, mainstreamové, rádiové “hity”. Požičala som si ich, sadla za klavír a len tak si ich začala spievať. Odozvu na to som dostala nie len zo strany rodičov, ale aj priateľov, ktorí ma mohli vidieť a počuť na internete, rôznych školských akadémiách a vystúpeniach pre mesto. Vtedy som spoznala môjho dobrého priateľa a klaviristu Mareka Masarika, s ktorým sme si nad tieto skladby sadli a dali im vlastnú jemnú úpravu.

Jednoduché a sentimentálne prevedenie som odvtedy prezentovala na mnohých akciách usporiadaných mestom, večeriach v reštauráciách, degustáciách, niekoľkých súkromných akciách, či ako súčasť programu rôznych plesov.

V roku 2014 som sa rozhodla vyskúšať niekoľko lokálnych speváckych súťaží a konkurzov, ku ktorým patrili: Krištáľová Váza, Czechtalent Zlín, Malokarpatský slávik, Kremnické Laso a mnoho iných. Práve na týchto akciách som mala možnosť si prvýkrát zaspievať v sprievode kapely a následne na to, sa ku mne zatúlali aj moji dobrí priatelia-muzikanti, s ktorými sme odvtedy tvorili kapelu.

Začiatkom roku 2015 som vystupovala aj v ďalekom chorvátskom Daruvare spolu so známym slovenským spevákom Martinom Harichom na koncerte slovákom a čechom žijúcich v tomto meste.

Nasledovala pre mňa významná etapa života, ktorá ma toho veľmi veľa naučila. Bolo to moje pôsobenie v súťaži Československá Superstar. Otvorila mi nové možnosti, myslenie a chuť pokračovať. Znásobiť úsilie a tú chuť pracovať na sebe. Pracovať na tom, čo ma napĺňa. Prítmie barov a reštaurácií postupne vystriedavalo stále väčšie a väčšie pódium, žiara reflektorov, kapela za chrbtom, čo ma bavilo o čosi viac. Z malého mesta som sa postupne začala dostávať o niekoľko kilometrov ďalej, spoznávala ľudí a s nimi prišli samozrejme aj nové zážitky.

O tomto snívam deň čo deň, pracujem na tom, aby som bola zo dňa na deň lepšia a mohla ľuďom ukázať a odovzdať kus seba, svojej energie, ktorú do spevu vkladám. Odmenou mi je úsmev na ich tvárach, potlesk, zakývanie a každý jeden očný pozdrav, ktorý určite poznáte. Za necelý rok som spoznala veľa ľudí s rôznymi príbehmi a životmi a len vďaka nim, sa posúvam ďalej, spievam pre nich a pre ich radosť. Hudba je pre mňa nositeľom šťastia a pokoja, tak prečo to práve pomocou nej nevyskúšať?